Elektryczny wózek paletowy BD-12EZ

W dzisiejszym wpisie mamy ogromny zaszczyt  zaproponować nasz najnowszy produkt, którym jest elektryczny wózek paletowy BD-12EZ.

Elektryczny wózek paletowy BD-12EZ
Elektryczny wózek paletowy BD-12EZ

Sprzedaż elektrycznych wózków paletowych zwiększa się o kilkadziesiąt procent rocznie. Coraz więcej firm odchodzi od stosowania ręcznych wózków paletowych i zastępuję je wózkami elektrycznymi.  Jednakże ręczny wózek paletowy do niedawna nie miał swojego godnego następcy. Wynikało to bowiem z faktu iż większość elektrycznych wózków paletowych była duża, ciężka oraz wymagała ładowania przez około 10-11 godzin umożliwiając tym samym pracę 2-3 godzinną.

Rozwój technologii umożliwił jednak stworzenie godnego następcy wózka paletowego którym jest elektryczny wózek paletowy  BD-12EZ.

Bateria litowo-jonowa.

W porównaniu z bateriami tradycyjnymi , baterie litowo-jonowe są trwalsze, szybciej się ładują oraz mają większą gęstość dzięki czemu są bardziej wydajne a jednocześnie lżejsze.  Największą zaletą baterii litowo jonowych jest to, że można je ładować i doładowywać kiedy chcesz. Co więcej musisz czekać z ładowaniem aż bateria będzie w 100% rozładowana.  Bateria w którą jest wyposażony elektryczny wózek paletowy BD-12EZ ma 20Ah pojemności i jest przewidziana na 1000 cykli ładowania. Co bardzo ważne jeden cykl kończy się wtedy gdy wykorzystasz energię równą 100% pojemności baterii a niekoniecznie pochodzącą w całości z jednego ładowania.

Cykle ładowania
Cykl ładowania

W porównaniu z bateriami tradycyjnymi (gdzie cykl rozpoczyna się w momencie podpięcia do źródła zasilania) baterie litowo jonowe oferują znacznie dłuższą żywotność przy takiej samej żywotności wyrażonej w cyklach.

Bateria Li-Ion 20 Ah
Bateria Li-Ion 20 Ah

Zewnętrzny prostownik i wymienna bateria.

Zastosowanie zewnętrznej ładowarki znacząco zredukowało wagę elektrycznego wózka paletowego BD-12EZ (o czym później). Największą korzyścią wynikającą z zastosowania takiego rozwiązania jest możliwość  dokupienia drugiej baterii i pracowania wózkiem 24 godziny 7 dni w tygodniu. Czas potrzebny do naładowania baterii wynosi około 2,5 godziny, a po pełnym naładowaniu wózkiem można pracować około 3 godziny non-stop. Decydując się na zakup wózka z dodatkową baterią można go wykorzystywać praktycznie non stop.  Lekka waga 3,7 kg oraz ergonomiczna rączka pozawala na wymianę baterii w kilka sekund. Jednakże użytkowanie wózka z dwiema bateriami nie jest praktykowane zbyt często gdyż  15 minutowe doładowanie pozwala na 20 minutową pracę.

Prostownik i bateria elektrycznygo wózka paletowego BD-12EZ
Prostownik i bateria elektrycznego wózka paletowego BD-12EZ

Kompaktowe wymiary i lekka waga.

Waga wózka gotowego do pracy to zaledwie 120 kg. Było to możliwe dzięki „wyciągnięciu” prostownika z korpusu wózka paletowego a także dzięki użyciu do produkcji wysokiej jakości materiałów. Całkowita długość wózka to zaledwie 1540 mm dzięki czemu jest to najmniejszy elektryczny wózek paletowy na świecie. W porównaniu z ręcznym wózkiem paletowym promień skrętu (Wa) jest zaledwie 10 mm większy (odpowiednio 1350 mm i 1340 mm).  Pozostałe wymiary są dokładnie takie same jak w przypadku ręcznego wózka paletowego przeznaczonego do transportu EURO palet.

Promień skrętu
Promień skrętu

Ergonomiczna rączka i precyzyjnie regulowana prędkość jazdy

Do niedawna precyzyjnie regulowana prędkość jazdy była zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalnych elektrycznych wózków paletowych. Większość wózków „budżetowych” oferuje elektryczną funkcję jazdy lecz bez możliwości precyzyjnego dostosowania prędkości pracy. Kształt rączki i szeroki kąt obrotu dźwigni powoduje że wózek jest bardzo zwrotny i może być obsługiwany zarówno przez osoby prawo jak i lewo ręczne.

Wszystkie w/w parametry połączone z bardzo atrakcyjną ceną powodują że elektryczny wózek paletowy BD-12EZ jest godnym następcą ręcznego wózka paletowego.

 

2 myśli na temat “Elektryczny wózek paletowy BD-12EZ”

  1. Witam.Proszę podać szerokość paleciaka elektrycznego oraz więcej informacji o producencie .

    Pozdrawiam Roman Rajch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *