Ręczny wózek paletowy

 

Ręczny wózek Ręczny wózek paletowy Blachdekerpaletowy – podstawowe wyposażenie każdej firmy. Dzisiejszy wpis na naszym blogu w całości jest poświęcony własnie jemu – paleciakowi. Należy wspomnieć, że pierwsze wózki transportowe pojawiły się jeszcze przed I wojną światową. Historia wózków paletowych jest dokładnie tak stara jak historia palet i sięga aż 1939 roku…

Wtedy to Sr. George Raymond i William House opatentowali pierwszy ręczny wózek paletowy a także palety z dwiema kieszeniami, które są używane na całym świecie aż do dzisiaj. Nie wiemy niestety jak twórcy paleciaka wpadli na swój pomysł, lecz dokumentacja pierwszego wózka paletowego zachowała się w nienaruszonym stanie.

Wózki paletowe ręczne to urządzenia relatywnie proste które umożliwiają jednej osobie na przemieszczanie ładunków bez konieczności użycia bardziej skomplikowanego sprzętu lub wózka widłowego.  Widły wózka paletowego wsuwają się w otwory i umożliwiają na podniesienie palety kilkanaście centymetrów nad ziemię oraz przetransportowanie jej przez jedną osobę po względnie równiej i gładkiej powierzchni. Pierwsze wózki paletowe były wyposażone w podnośniki i dźwignie unoszące całą paletę nad ziemię i wyglądały „nieco” inaczej od formy jaką widzimy dzisiaj.

Wózki paletowe produkowane dzisiaj, są bardziej zaawansowane technologicznie i mogą być wyposażone w wagi oraz baterie które zapewniają wystarczającą moc podnoszenia i transportu. Standardowy wózek paletowy został zaprojektowany tak, że posiada dwie stale połączone ze sobą widły o określonej szerokości (najczęściej 520 mm) i długości (1150 mm) które wsuwają się w paletę. Oprócz standardowych wózków paletowych występują także wózki paletowe krótkie i wózki paletowe specjalne. Wózek paletowy krótki ma identyczną szerokość jak wózek paletowy standardowy z t a różnicą że widły mają długości 80 cm. „Wózek paletowy specjalny” to grupa wózków transportowych które pozwalają na transport niestandardowych palet i które umożliwiają na przykład przemieszczenie niskich palet z tworzywa stosowanych przez szwedzką firmę Ikea. Z drugiej strony wózków paletowych umieszczona jest pompa hydrauliczna i dźwignia która służy do pchania i manewrowania wózkiem z paletą wewnątrz magazynu.

Największą zaletą ręcznych wózków paletowych są ich niewielkie gabaryty, lekki ciężar oraz bardzo atrakcyjna cena w porównaniu do innych urządzeń spełniających podobną funkcję. Wykorzystanie wózków paletowych w magazynie / sklepie / hurtowni itp. pozwala na zaoszczędzenie tak cennego w dzisiejszych czasach miejsca magazynowego, a zastosowanie kół ze skrętem ponad 190 stopni umożliwia łatwe manewrowanie paletą z ładunkiem.  Dzięki takim czynnikom  wózki  paletowe ręczne wykorzystywane są praktycznie we wszystkich działach każdej firmy produkcyjnej i handlowej na całym świecie.

Firma Blachdeker Wózki Widłowe Linde Manitou rozpoczęła sprzedaż wózków paletowych w 2005 roku. Od tego czasu trzykrotnie zmieniliśmy dostawców, dzięki czemu obecnie możemy zaoferować bardzo dobry, w pełni sprawdzony i udoskonalony produkt sygnowany naszym imieniem. Poniżej przedstawiamy główne cechy  wózków paletowych Blachdeker, które występują również w wersji z wagą.

Ręczny wózek paletowy – udźwig 2500 kg

Ręczny wózek paletowy Blachdeker
Ręczny wózek paletowy Blachdeker AC25

Numerowana i łatwo identyfikowalna Pompa AC wyposażona w „nożny” mechanizm opuszczania wideł umożliwiający szybszą pracę oraz znacznie wydłużający żywotność trój pozycyjnego przełącznika podnoszenia:

Ręczny wózek paletowy - pompa AC
Ręczny wózek paletowy – pompa AC

Koła skrętne i rolki wykonane z PU. Każdy wózek małe rolki naprowadzające umożliwiające łatwiejszy wjazd pod paletę:

Wózki paletowe - koła PU i rolki naprowadzające
Wózki paletowe – koła PU i rolki naprowadzające

Bardzo solidna konstrukcja – wzmocnienie wideł jest wykonane z bardzo grubej stali która występuje obustronnie i na całej długości wideł:

Solidne wózki paletowe - obustronne wzmocnienie wideł
Solidne wózki paletowe – obustronne wzmocnienie wideł

Gruba stal, solidne malowanie, widły 1150 mm, gumowana rączka, certyfikaty CE, TUV, ISO, GS. Rocznie sprzedajemy kilka tysięcy wózków paletowych które spawane są przez roboty przemysłowe, dzięki czemu jakość jest zawsze utrzymywana na tym samym bardzo wysokim poziomie. Mamy stały nadzór nad całym procesem wytwarzania oraz udoskonalaniem produktów.

Ręczne wózki paletowe - produkcja
Ręczne wózki paletowe – produkcja
Ręczne wózki paletowe - produkcja
Ręczne wózki paletowe – produkcja

Jedna myśl na temat “Ręczny wózek paletowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *